м. Дніпро, вул.Січових Стрільців, 18moc.liamg%40sirI.cinilC.ygolomlahthpO


+380989328272+380957984321

                  


м. Дніпро, вул.Січових Стрільців, 18moc.liamg%40sirI.cinilC.ygolomlahthpO


+380989328272+380957984321

                  






ЗАХВОРЮВАННЯ СІТКІВКИ



ДО ГРУПИ РИЗИКУ З ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ СІТЧАТКИ ВІДНОСЯТЬСЯ:

  • Illustration

    Вагітні жінки

  • Illustration

    Літні люди та гіпертоніки

  • Illustration


    Пацієнти з високим ступенем міопії

Основні причини розвитку хвороб сітківки
● Очні патології (Міопія. Дистрофічні та запальні процеси)● Травми очей та голови (Струс. Опіки. Поранення)● Вроджені ушкодження (спадкової чи травматичної етіології)● Хронічні захворювання (Діабет. Патології судин. Порушення роботи нирок. Гіпертонія. Ревматизм)
Причин, внаслідок яких може розвинутись захворювання сітківки, безліч. Щоб уникнути сліпоти, потрібне своєчасне звернення до ретинолога.

Illustration


Сітківка - це внутрішня світлосприймаюча оболонка ока, вона складається з безлічі клітин, чутливих до світла. Через рогівку та кришталик на сітківку проектується зображення, там воно перетворюється на нервові імпульси та передається в мозок. Після цього імпульси розшифровуються і перетворюються на зоровий образ. Будь-які порушення стану сітківки ока призводять до зниження якості та гостроти зору.

ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ СІТКІВКИНАШІ ФАХІВЦІ УСПІШНО ПРОВОДЯТЬ ЛІКУВАННЯ ТАКИХ ЗАХВОРЮВАНЬ СІТЧАТКИ, ЯК:

  • Відшарування сітківки

    Відшарування сітківки – одне з найпоширеніших і водночас серйозних патологій органів зору. Як правило, воно вимагає застосування кардинальних заходів, а саме термінового хірургічного втручання. При відшаруванні сітківки переривається надходження кисню та необхідних поживних речовин до ока, що призводить до небезпечних порушень зору. Лише у найлегших випадках застосовується медикаментозна терапія.

  • Діабетична ретинопатія

    Діабетична ретинопатія - це ушкодження сітківки ока, яке виникає при цукровому діабеті. Високий рівень тривалої глікемії призводить до зміни структури стінок кровоносних судин сітківки ока. Внаслідок чого вони стають більш проникними та пропускають рідину у внутрішньосітчатковий простір. Як правило, діабетична ретинопатія розвивається у людей через 5-10 років після виникнення цукрового діабету.

  • Периферичні ретинальні дегенерації

    Периферична дистрофія сітківки – захворювання, що характеризується витонченням внутрішньої оболонки ока у периферичних відділах. Небезпека його полягає саме у його безсимптомному розвитку. Найчастіше воно виявляється випадково, при офтальмологічному огляді. Явні симптоми патології проявляються зазвичай при виникненні розривів сітківки: перед очима виникають «плаваючі мушки», спалахи. При початкових проявах дистрофії показано консервативну терапію (ангіопротектори, антиагреганти, антигіпоксанти). Виражені дегенеративні зміни потребують хірургічної тактики – лазерної коагуляції у зонах ураження сітківки.

  • Тромбози вен сітківки

    Тромбоз судин ока – стан, котрим характерно формування закупорки центрального судини сітківки чи його гілок. Внаслідок цього порушується кровообіг, починаються застійні процеси. Оклюзію (тромбоз) центральної артерії і вени сітківки в офтальмології відносять до судинних катастроф, зважаючи на стрімкість їх розвитку і тяжкість наслідків для зорової функції. У більшості випадків хвороба вражає людей похилого віку, проте можливий розвиток патології в будь-якому віці, наприклад, як ускладнення після інфекційних захворювань.

  • Гострі порушення кровообігу у судинах сітківки

    Гостра непрохідність центральної артерії сітківки (ЦАС) та її гілок виникає через спазму, емболію, тромбозу та артеріїту переважно у хворих із захворюваннями вегетативної нервової системи, гіпертонічною хворобою, атеросклерозом, при інтоксикаціях та інфекційних захворюваннях. Внаслідок гострої непрохідності ЦАС та її гілок виникає ішемія, яка призводить до дистрофічних змін у сітківці та атрофії зорового нерва. За кілька днів до захворювання хворі можуть скаржитися на тимчасове затуманювання зору, появу іскор, запаморочення, біль голови, оніміння пальців рук і ніг. Гостра непрохідність ЦАС та її гілок виникає раптово, частіше в ранкові години, і виявляється практично миттєвою повною чи частковою втратою зору.

Дуже часто дистрофічні зміни сітківки супроводжують середній та високий ступінь короткозорості. Справа в тому, що зазвичай в цьому випадку збільшується розмір очного яблука, і сітківка, що вистилає його задню поверхню, розтягується, що веде до дистрофії. Такий стан потребує негайного лікування.

ОСНОВНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ СІТКІВКИ

  • Illustration

    Терапевтичне лікування

    Терапевтичне лікування з використанням лікарських препаратів і крапель Якщо патологія знаходиться на ранній стадії розвитку, то можливе амбулаторне лікування в домашніх умовах.

  • Illustration

    Лазерне лікування

    лазерна коагуляція сітківки – це сучасний, безболісний, малоінвазивний метод лікування, який виконується під місцевою крапельною анестезією. За допомогою апаратного променя проводиться локальне припікання судин сітківки, що запобігає подальшому їх розростанню та крововиливу.

  • Illustration

    Інтравітреальне введення

    Інтравітреальне введення – це введення лікарського препарату безпосередньо у склоподібне тіло. Для забезпечення максимального комфорту застосовуються краплі, що анестезують. Виробляється лише досвідченим лікарем в умовах операційної. Проводиться процедура амбулаторно. Госпіталізація не потрібна.

  • Illustration

    Хірургічне лікування

    Вітреоретинальна хірургія - складний вид хірургії, що виробляється на задньому відрізку ока, виконується лише досвідченими хірургами високого класу.